ZOZAN is closed - wholesale available.


In the last three years, we together made it possible to turn an idea into on of the biggest Kurdish platforms. Our gratitude goes out to each and every one of you who made it possible. Due to personal reasons, we have decided to pass on the opportunity to you so you can carry on with this legacy.
Individual orders are no longer possible. Orders already placed will be processed. Otherwise our products can be purchased at wholesale prices. Contact: https://www.zozan.com/contact

Kürtçe Dilbilgisi

Kürtçe Dilbilgisi
This product is currently not available.
Please inform me as soon as the product is available again.

€12.95 *

Prices incl. VAT plus shipping costs

Delivery time approx. 21 working days

  • ZZN10550
Temel Arastirma ve Metinlerle Kürtçe Dilbilgisi (Kurmancî Lahçesi) Kadri Yildirim (Kürtçe –... more
Product information "Kürtçe Dilbilgisi"

Temel Arastirma ve Metinlerle Kürtçe Dilbilgisi (Kurmancî Lahçesi)

Kadri Yildirim

(Kürtçe – Türkçe / Kurdî - Tirkî)

ISBN: 978-605-5279-67-7

24x16, 448 sayfa,

Standartlasma yolunda Kürt dilinin geçtigi önemli asamalardan biri de gramerdir. Buna katki saglamak için bugün büyük bir çaba sarf ediliyor. Elinizdeki çalisma bu çabalardan biridir. Bu çalisma bir giris, alti bölüm ve iki ekten olusmaktadir. Giriste Latin Kürt Alfabesini tanittiktan sonra dilbilgisi, dil, lehçe ve agiz terimlerine açiklik getirmeye çalisilmistir. Birinci bölüm, basta ögrenilmesinde yarar görülen temel bazi konulara ayrilmistir. Bu konularin basinda erillik ve disillik, mastar ve fiil, fiil kökleri, sahis zamirleri, “bûn” yardimci fiili, belirlilik ve belirsizlik, tamlama, bükün ve ergatif gelmektedir. Ikinci bölümün konulari ise fiil, fiilimsi ve zarftir. Üçüncü bölüm, isim, zamir ve sifata ayrilmistir. Dördüncü bölümde edat, baglaç ve ünlem konulari üzerinde durulmustur. Besinci bölümde cümle bilgisi çerçevesinde cümlenin ögeleri ve degisik açilardan cümle çesitleri hakkinda bilgi vermeye çalisilmistir. Altinci bölüm Kurmancî lehçesiyle yazilmis nesir ve siir örneklerine, atasözlerine ve folklor ürünlerine ayrilmistir. Kitabin her türlü ders ve kurslarda yararli olabilmesi için anlatim dili Türkçe olarak tercih edilmis, metinlerin ise tamamen Kürtçe olmasi tercih edilmistir.

Author: Kadri Yıldırım
Language: Kurdî (Kurmancî), Turkish
Eigenschaften: "Kürtçe Dilbilgisi"
Author: Kadri Yıldırım
Language: Kurdî (Kurmancî), Turkish
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Kürtçe Dilbilgisi"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Viewed