ZOZAN is closed - wholesale available.


In the last three years, we together made it possible to turn an idea into on of the biggest Kurdish platforms. Our gratitude goes out to each and every one of you who made it possible. Due to personal reasons, we have decided to pass on the opportunity to you so you can carry on with this legacy.
Individual orders are no longer possible. Orders already placed will be processed. Otherwise our products can be purchased at wholesale prices. Contact: https://www.zozan.com/contact

Avesta Dili Grameri ve Etimolojik Sözlüğü

Avesta Dili Grameri ve Etimolojik Sözlüğü
This product is currently not available.
Please inform me as soon as the product is available again.

€12.00 *

Prices incl. VAT plus shipping costs

Delivery time approx. 21 working days

  • SW10036
  • 978-605-9082-48-8
Töre Sivrioğlu Ebat: 13,5 x 21,5 Sayfa: 384 Batı’da ve İran, Hindistan gibi Doğu... more
Product information "Avesta Dili Grameri ve Etimolojik Sözlüğü"

Töre Sivrioğlu

Ebat: 13,5 x 21,5

Sayfa: 384

Batı’da ve İran, Hindistan gibi Doğu ülkelerinde ayrıntılı Avesta gramerleri ve sözlükleri yayınlanmasının üzerinden 100 yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen Türkiye’de bu alandaki çalışmaların hâlen başlangıç aşamasında olduğu rahatlıkla söylenebilir. Halbûki antik Aryan dilleri ve kültürünün Anadolu-Mezopotamya coğrafyasında ve çevresinde ciddi bir etkiye sahip olduğu ortadadır. Buna karşın Mitannilere kadar geriye giden ve yaşadığımız coğrafyanın tarihinde oldukça köklü izler bırakan Aryan dilleri tarihinin yeterince incelenip hak ettiği yere geldiği söylenemez. Elinizdeki çalışma bu alandaki boşluğun bir nebze doldurulması ve Antik Aryan dilleri arasında en zengin örneklerden birini temsil eden Avesta dilinin temel gramer özelliklerini ve belli başlı sözcük varlığını tanıtmak istemektedir. Bu çalışmanın uzun yıllardır ihmal edilen antik Aryan dilleri tarihi ve edebiyatına dönük ilgiyi bir nebze arttırmak gibi bir amacı da bulunmaktadır.

 

Başlangıç olarak atılan bu tür adımların ileriki kuşakların çok daha kapsamlı ürünler vermesine vesile olması dileğiyle.

Author: Töre Sivrioğlu
Language: Turkish
Eigenschaften: "Avesta Dili Grameri ve Etimolojik Sözlüğü"
Author: Töre Sivrioğlu
Language: Turkish
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Avesta Dili Grameri ve Etimolojik Sözlüğü"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Viewed