ZOZAN is closed - wholesale available.


In the last three years, we together made it possible to turn an idea into on of the biggest Kurdish platforms. Our gratitude goes out to each and every one of you who made it possible. Due to personal reasons, we have decided to pass on the opportunity to you so you can carry on with this legacy.
Individual orders are no longer possible. Orders already placed will be processed. Otherwise our products can be purchased at wholesale prices. Contact: https://www.zozan.com/contact

Kürtler ve Kürdistan

Kürtler ve Kürdistan
This product is currently not available.
€7.95 *

Prices incl. VAT plus shipping costs

Delivery time approx. 21 working days

  • SW10241
Abdurrahman Qasımlo  İngilizceden Çeviren: İbrahim Bingöl  ISBN: 978-9944-382-57-1... more
Product information "Kürtler ve Kürdistan"

Abdurrahman Qasımlo 

İngilizceden Çeviren: İbrahim Bingöl 

ISBN: 978-9944-382-57-1

Birinci baskı:2009

İkinci baskı: 2014

21.5x13.5, 340 sayfa

Abdurrahman Qasımlo’nun 1960’ta İngilizce olarak yayımlanan ve Batı’daki Kürt araştırmaları içinde öncü bir konumu olan ‘Kürtler ve Kürdistan’ adlı kitabı yazarın katledilişinin 20. yılında Avesta yayınları tarafından Türkçe olarak yayımlandı. 

Hamit Bozarslan, Türkçe baskıya yazdığı kapsamlı önsözde şunları kaydediyor:

‘’Qasımlo’nun 1960 tarihli kitabını günümüz okuyucusu için önemli bir kaynak haline getiren öğelerden biri, Kürd milliyetçiliğinin ideolojik ve sembolik devamlılıklarını ve kırılmalarını sezinlemeyi mümkün kılmasıdır. Dil, coğrafya, tarih söylemi, milli efsaneler gibi ana temalarda bariz bir şekilde görülen bu devamlılık, Kürd hareketinin onyıllar önce sembolik bir anlamlar birliği kazandığını anlamamızı sağlamaktadır. Özellikle Kürdleri bir “harita”dan ve “kadim zamanlar tarihi”nden yola çıkarak cisimleştirme, Kürd tarihyazımının “Marksizme ters düşmeyen”, ama “Marksizm dışı” akımlarla ortak referansları oluşturmasını da mümkün kılan belirleyici öğelerindendir. 

...Qasımlo’nun çalışmasının, hem Kürdler üzerine bir çalışma, hem Kürd araştırmacılığının şeceresinde bir mihenk taşı, hem de bir dönemin tanığı ve tanıklığı olarak görülmesi gerekmektedir.’’

Author: Abdurrahman Qasimlo
Language: Turkish
Eigenschaften: "Kürtler ve Kürdistan"
Author: Abdurrahman Qasimlo
Language: Turkish
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Kürtler ve Kürdistan"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Viewed