ZOZAN is closed - wholesale available.


In the last three years, we together made it possible to turn an idea into on of the biggest Kurdish platforms. Our gratitude goes out to each and every one of you who made it possible. Due to personal reasons, we have decided to pass on the opportunity to you so you can carry on with this legacy.
Individual orders are no longer possible. Orders already placed will be processed. Otherwise our products can be purchased at wholesale prices. Contact: https://www.zozan.com/contact

Kürdlerin Tarihi I.Cilt

Kürdlerin Tarihi I.Cilt
This product is currently not available.
€17.90 *

Prices incl. VAT plus shipping costs

Delivery time approx. 21 working days

  • ZZN10603
Kürdlerin Tarihi I.Cilt İlk medeniyet Ön Asya’da Yukarı Fırat ve Dicle havzasında oluşur.... more
Product information "Kürdlerin Tarihi I.Cilt"

Kürdlerin Tarihi I.Cilt

İlk medeniyet Ön Asya’da Yukarı Fırat ve Dicle havzasında oluşur. Yukarı Mezopotamya uygarlığın gelişimi zamanla daha güneyde Tell-Halaf’a buradan Aşağı Mezopotamyaya Sümer’e ve Bereketli Hilalin güney ucu Mısır’da sürer. Uygarlığın Ön Asya merkezli gelişimi dünyanın Buzul Çağı sonrası yaşadığı iklimsel yaşam koşulları yüzündendir.MÖ 2000ler sonrası

Mezopotamya’ya batıdan ve doğudan Aryan, güneyden Sami toplulukların göçleri gelişir. Göçler sonrası yerel topluluklar ile göç ile gelen Sami, Kafkas ve Aryan halkların özellikle Zagros dağ silsilesinde ve aşağı Mezopotamya coğrafyasında melez kültürel etnik görünümleri oluşur.

Akad sonrası III. Ur (Guti) Sülalesi, Geç Asur ile gelişen “Asur Ticaret Kolonileri” ile oluşan melez medeniyetler tekrar Yukarı Fırat ve Dicle üzerinden, Doğu Akdeniz kıyılarından Antolia’ya, Avrupa’ya, Diyala ve Masala geçitlerinden İran platosuna, Sus üzerinden Hindistan’a uzanır.

Ön Asyada MÖ 23 yüz yıl sonrası görülen Aryan toplulukların özellikle Yunanlıların ve Kürdlerin de ataları göç ettikleri Ön Asya topraklarında birçok siyasal oluşumun ve yeni uygarlıkların öncüleri oldular.

Elinizdeki kitap, Sami, Kafkas ve Aryan bölge halklarının medeni ve siyasal serüvenini tarihi belgeler ile daha realist bir yüz ile size anlatmaya çalışmaktadır.

Ebat: 13.5x21 656 sayfa

Kağıt: 60 gram enzo 350 gram Kuşe kapak

ISBN 978-605-9073-16-5

Language: Turkish
Eigenschaften: "Kürdlerin Tarihi I.Cilt"
Language: Turkish
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Kürdlerin Tarihi I.Cilt"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Viewed