ZOZAN is closed - wholesale available.


In the last three years, we together made it possible to turn an idea into on of the biggest Kurdish platforms. Our gratitude goes out to each and every one of you who made it possible. Due to personal reasons, we have decided to pass on the opportunity to you so you can carry on with this legacy.
Individual orders are no longer possible. Orders already placed will be processed. Otherwise our products can be purchased at wholesale prices. Contact: https://www.zozan.com/contact

Musul Sorunu - Vladimir F. Minorsky

Musul Sorunu - Vladimir F. Minorsky
This product is currently not available.
Please inform me as soon as the product is available again.

€3.90 *

Prices incl. VAT plus shipping costs

Delivery time approx. 21 working days

  • ZZN10648
Musul Sorunu Vladimir F. Minorsky ISBN: 978-975-7112-55-6  13 x 19.5, 96 sayfa... more
Product information "Musul Sorunu - Vladimir F. Minorsky"

Musul Sorunu

Vladimir F. Minorsky

ISBN: 978-975-7112-55-6 

13 x 19.5, 96 sayfa

Birinci Baskı: 1998

İkinci Baskı: 2015

“Kürt araştırmaları alanındaki pek çok değerli eser çağdaş araştırmacıların dikkatinden kaçmaktadır, çünkü bunlar anlaşılması güç yayınlarda bulunmaktadırlar, yabancı dillerde yazılmışlardır veya eski tarihlerde kaleme alındıkları için gözardı edilmektedirler. Kürtler üzerine yaratıcı eserlerin göreli kıtlığı farkedildiğinde, bu dikkatsizliğe o kadar çok müsaade edilemez. Bu eserlerin ortaya çıkarılıp yeniden yayımlanması gerekiyor. Bu türden ilk deneme, böyle özgün araştırma ve belgelerin neden gözden kaçırılmaması gerektiğinin ilk örneği olarak hizmet etmelidir. Kürt araştırmaları alanının kurucularından biri olan Vladimir Feodoroviç Minorsky (1877-1966) burada, Merkezi Kürdistan’ın yeni doğan Irak devletine verilişinin ayrıntılı bir hikayesini yazar. Yapıt, değişik kökenlerden çok sayıda belge ve sonraki kaynaklarda nadiren görülen ve çağdaş araştırmacıların çoğu tarafından neredeyse hiç bilinmeyen değerli istatistikler ve haritalar sağlamaktadır.”

Mehrdad R. Izady

Musul sorununu ili bilen, Yakın ve Ortadoğu’nun ülkelerini ve sorunlarını ele alan birçok objektif çalışmaya imza atan Vladimir F. Minorsky’nin 1926 yılında Amerika’da yayımlanan kitabını Kürt araştırmacı Mehrdad R. Izady, “Kürt Kütüphanesi arşivindeki eski bilimsel eserlerin ve birincil kayrakların çevirilerinin yeniden yayımlanması projesi” kapsamında açıklamalar ekleyerek yeniden yayımladı. Musul sorununun “güncel”liğini koruduğu ve Irak Kürdistanı’nın yeni bir dönüm noktasında olduğu bir süreçte Minorsky’nin sunduğu veriler, soruna objektif ve yakından bakma imkanı sunuyor. 

Author: Vladimir F. Minorsky
Language: Turkish
Eigenschaften: "Musul Sorunu - Vladimir F. Minorsky"
Author: Vladimir F. Minorsky
Language: Turkish
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Musul Sorunu - Vladimir F. Minorsky"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Viewed