ZOZAN is closed - wholesale available.


In the last three years, we together made it possible to turn an idea into on of the biggest Kurdish platforms. Our gratitude goes out to each and every one of you who made it possible. Due to personal reasons, we have decided to pass on the opportunity to you so you can carry on with this legacy.
Individual orders are no longer possible. Orders already placed will be processed. Otherwise our products can be purchased at wholesale prices. Contact: https://www.zozan.com/contact

Kürdistan’dan Geçen Yol

Kürdistan’dan Geçen Yol
This product is currently not available.
Please inform me as soon as the product is available again.

€5.50 *

Prices incl. VAT plus shipping costs

Delivery time approx. 21 working days

  • ZZN10661
İngilizceden Çeviren: Zeki Yaş ISBN: 978-975-7112-69-3 Birinci Baskı: 2001 İkinci Baskı:... more
Product information "Kürdistan’dan Geçen Yol"

İngilizceden Çeviren: Zeki Yaş

ISBN: 978-975-7112-69-3

Birinci Baskı: 2001

İkinci Baskı: 2010

19.5x13, 368 sayfa

Rewandız yolu, modern zamanlarda tamamlanmış en heyecan verici yol çalışmalarından biridir; İran’ı yeni bir koridorla Akdeniz’e bağlanması düşünülen büyük karayolunun bir bölümünü oluşturur bu yol. Kürdistan’dan geçen yol, Büyük İskender’in Arbela’sını takip edip Selahaddin’in yurdundan geçerek İran platolarına kadar uzanır. Olağanüstü bir mühendislik harikası olan bu yol, geçtiği yer üzerinde bulunan Rewandız ve Berserini Boğazlarını boydan boya kateder. Hatta modern silahlarla donatılmış ve uzman kadroya sahip eğitilmiş bir orduyla desteklenmiş olsa bile her serüvenciyi pekâlâ ürkütebilmiş bu iki harikulade engel.

Mareşal H. Rowan Robinson (Önsöz’den)

Büyük bir başarı, büyük bir kitap, büyük bir insan… “Kürdistan’dan Geçen Yol”un bir bestseller olması, halkın bu tür başarılara veya kitaplara ya da insanlara itibar ettiğini gösteriyor.

E. O. Lorimer (John O’London’s Weekley)

Bay Hamilton çok değerli bir yol inşa etti ve bu yola dair, okunmaya değer bir kitap yazdı -heyecan, bilgi ve tuhaf olaylarla dolu.

The Times

Onun cesur, yalın anlatımında Kürtler ve Asuriler sanki çıkıveriyorlar gözlerimizin önüne… Ve kitap, büyüleyici ve amansız bir hayatın insanı hayran bırakan küçük anekdotlarıyla sarılıp sarmalanmış.

Christopher Sykes (Spectator)

Tüm zamanların en büyük yol yapım hikayelerinden biri.

The Daily Telegraph

Riya Hamilton

Çapa duyemîn a kitêba A.M. Hamilton ‘’Riya ku ji Kurdistanê derbas dibe’’ di nav weşanên Avesta de derket. Muhendisê Zelanda Nû Hamilton di navbera salên 1928 û 1932an de li Kurdistanê maye, riya herî dirêj ku hê jî bi nave wî tê naskirin çêkiriye.

Kitêba Hamilton yek ji kitêbên herî girîng a li ser Kurdistana Başûr e. Wek romaneke dîrokî ye. Kurd û tirk û ereb, ermen û asûrî û cihû lehengên vê kitêbê ên sereke ne. Di kitêbê de meriv dikare ji nêz ve tevî gelek aliyên jiyana wan a taybet Şêx Ahmed Barzanî, Seyid Taha, Husên Huznî Mukriyanî, Îsmaîl Begê êzdî û Nûrî -şerê di navbera van herdu mirovan de çîrokeke pir trajîk e- bibîne.

Kesê vê kitêbê bixwînê ê bi çavekî din li Rewandiz, Geliyê Elî Beg û bi giştî Kurdistana Başûr  binêre.

Author: A. M. Hamilton
Language: Turkish
Eigenschaften: "Kürdistan’dan Geçen Yol"
Author: A. M. Hamilton
Language: Turkish
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Kürdistan’dan Geçen Yol"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Viewed