ZOZAN is closed - wholesale available.


In the last three years, we together made it possible to turn an idea into on of the biggest Kurdish platforms. Our gratitude goes out to each and every one of you who made it possible. Due to personal reasons, we have decided to pass on the opportunity to you so you can carry on with this legacy.
Individual orders are no longer possible. Orders already placed will be processed. Otherwise our products can be purchased at wholesale prices. Contact: https://www.zozan.com/contact

Kürdistan’da Toplumsal Örgütlenmenin İlkeleri

Kürdistan’da Toplumsal Örgütlenmenin İlkeleri
This product is currently not available.
Please inform me as soon as the product is available again.

€3.50 *

Prices incl. VAT plus shipping costs

Delivery time approx. 21 working days

  • ZZN10668
İngilizceden Çevirenler: Serap Rûken Şengül Hişyar Özsoy ISBN: 975711295X Birinci Baskı:... more
Product information "Kürdistan’da Toplumsal Örgütlenmenin İlkeleri"

İngilizceden Çevirenler:

Serap Rûken Şengül

Hişyar Özsoy

ISBN: 975711295X

Birinci Baskı: 2001

19.5x13, 200 sayfa

Uzun süre London School of Economics´de antropoloji üzerine dersler veren Frendrik Barth, özellikle siyasal antropoloji alanında önemli eserlere imza atmıştır. Norveçli olan Barth´ın bu kitabı, Kürdistan´da yapılan uzun bir alan çalışmasının sonucunda ortaya çıkmıştır. Güney Kürt ülkesinin 1905´lerdeki toplumsal, ekonomik, siyasal örgütlenmesi ile kültürel yapısı hakkında önemli bilgiler veren bu eser, yazıldığı dönemde antropolojik tartışmaların odağı olmuş ve özellikle siyasal antropoloji alanında önemli teorik açılımlar sağlamıştır.

Barth´ın kitabı Kürtler üzerine yapılan antrpolojik çalışmaların en önemlilerinden biri olmakla birlikte, klasik antropolojinin kavram ve terimleriyle kaleme alınmıştır. Klasik antropolojinin sömürge ülkelerdeki iktidar ilişkilerinin gölgesinde ve sömürge iktidarlarına bilgi üretmek üzere son derece ideolojik olarak şekillendiği hesaba katıldığında, eleştirel bir bakışla okunması, elinizdeki kitabı çok daha değerli kılacaktır. Her kitapta olduğu gibi, bu kitapta da söylenenler kadar söylenmeyenler de vardır.

Li Kurdistanê rewşa rêxistinbûnê

…Pirtûk yek ji girîngtirîn xebata antropolojîk a ku li ser kurdan hatiye kirin e. Di pirtûkê de li ser jiyana salên 1950yî yên li başûrê Kurdistanê ya civakî, aborî, siyasî û siyasî-civakî disakine.

Azadiya Welat (18-24.08.2001)

Author: Fredrik Barth
Language: Turkish
Eigenschaften: "Kürdistan’da Toplumsal Örgütlenmenin İlkeleri"
Author: Fredrik Barth
Language: Turkish
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Kürdistan’da Toplumsal Örgütlenmenin İlkeleri"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Viewed