ZOZAN is closed - wholesale available.


In the last three years, we together made it possible to turn an idea into on of the biggest Kurdish platforms. Our gratitude goes out to each and every one of you who made it possible. Due to personal reasons, we have decided to pass on the opportunity to you so you can carry on with this legacy.
Individual orders are no longer possible. Orders already placed will be processed. Otherwise our products can be purchased at wholesale prices. Contact: https://www.zozan.com/contact

Mağdur Diasporadan Sınır-ötesi Vatandaşlığa mı?

Mağdur Diasporadan Sınır-ötesi Vatandaşlığa mı?
This product is currently not available.
Please inform me as soon as the product is available again.

€6.50 *

Prices incl. VAT plus shipping costs

Delivery time approx. 21 working days

  • ZZN10688
Fransa ve İsveç’teki Kürtlerde diasporanın oluşumu ve ulus-ötesi ilişkiler İngilizceden... more
Product information "Mağdur Diasporadan Sınır-ötesi Vatandaşlığa mı?"

Fransa ve İsveç’teki Kürtlerde diasporanın oluşumu ve ulus-ötesi ilişkiler

İngilizceden Çeviren: Fahriye Adsay

ISBN: 978-605-5585-01-3

21.5x13.5, 376 sayfa

Fransa ve İsveç’teki Kürtlerde diasporanın oluşumu ve ulus-ötesi ilişkiler

Bu çalışma Fransa’da Marsilya bölgesi ve İsveç’te Stockholm bölgesindeki Kürtler arasında tek-boyutlu, mağduriyet bağlantılı Kürt diasporik kimliğinden daha nitelikli, dinamik ve aktif bir yapıya doğru şekil almasına yönelik devam etmekte olan bir süreç hakkında karşılaştırmalı bir araştırmadır. Çalışma, her iki ülkedeki diaspora Kürtleri arasındaki ulus-ötesi vatandaşlık tecrübesinin gelişimi için gerekli unsurlar olan kurumsal ve ulus-ötesi düzenlemeler, asabiye ağları, radyo ve televizyon yayınları ve siberuzay “online” katılımlar, kültürel ve edebi aktiviteler ve benzeri diğer diasporik ve yörüngelerin çokluğunu tasvir etmek için acı ve travma deneyimi ile mağduriyet duygusunun ötesine geçmektedir.

Araştırma, Fransa ile İsveç’teki Kürtlerin farklı diasporik söylemler tasavvur ettiklerini ve aynı zamanda farklı eylem biçimlerini seçtiklerini iddia etmektedir. Tekbiçimli toplumsal arkaplanları ve Fransız politik ortamın dışlayıcılığı nedeniyle, Marsilya bölgesindeki Kürtler hissedilir bir mağdur diaspora söylemini sürdürmekte olup sınır-ötesi vatandaşlık eylemini sınırlı tutmuşlardır. İsveç’teki Kürtlerin sosyal ve politik açıdan çeşitlilik barındırıyor olmaları, daha avantajlı bir politik ortamda yaşamalarından kaynaklı olarak, sadece daha esnek bir diaspora söylemini sürdürmekle kalmayıp, Marsilya bölgesindeki Kürtlere nazaran daha fazla gelişmiş bir sınır-ötesi vatandaşlık tecrübesi geliştirmişlerdir.

Ji dîasporaya maxdûr ber bi hemwelatiya ser-neteweyî re

Kitêba Xalid Xeyatî a bi navê " Ji dîasporaya maxdûr ber bi hemwelatiya ser-neteweyî re / Di nav kurdên Fransa û Swêd de çêbûna dîaspora û pêwendiyên ser-netewe" di nav weşanên Avesta de derket. Kitêb ji aliyê Fahriye Adsay ve ji ingilîzî bo tirkî hatiye wergerandin. Xalid Xeyatî ji rojhilatê Kurdistanê bajarê Mahabad e û ev xebat li Swêdê, li Unîversîteya Linköping wek teza doktora amade kiriye. Di kitêbê de dîaspora kurdî a li Fransa û Swêdê ji gelek aliyan ve tê munaqeşekirin û bi hev re tê muqayesekirin.

Author: Khalid Khayati
Language: Turkish
Eigenschaften: "Mağdur Diasporadan Sınır-ötesi Vatandaşlığa mı?"
Author: Khalid Khayati
Language: Turkish
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Mağdur Diasporadan Sınır-ötesi Vatandaşlığa mı?"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Viewed