ZOZAN is closed - wholesale available.


In the last three years, we together made it possible to turn an idea into on of the biggest Kurdish platforms. Our gratitude goes out to each and every one of you who made it possible. Due to personal reasons, we have decided to pass on the opportunity to you so you can carry on with this legacy.
Individual orders are no longer possible. Orders already placed will be processed. Otherwise our products can be purchased at wholesale prices. Contact: https://www.zozan.com/contact

Kan İnançlar ve Oy Pusulaları

Kan İnançlar ve Oy Pusulaları
This product is currently not available.
Please inform me as soon as the product is available again.

€4.50 *

Prices incl. VAT plus shipping costs

Delivery time approx. 21 working days

  • ZZN10693
Kan İnançlar ve Oy Pusulaları Türkiye’de Kürt Milliyetçiliğinin Yönetimi, 2007-2009... more
Product information "Kan İnançlar ve Oy Pusulaları"

Kan İnançlar ve Oy Pusulaları

Türkiye’de Kürt Milliyetçiliğinin Yönetimi, 2007-2009

İngilizceden Çeviren: Fahriye Adsay

ISBN: 978-605-5585-10-5

21.5x13.5, 288 sayfa

Olson kitabında, 2007-2009 yılları boyunca Türk devleti tarafından Kürt milliyetçiliğini yönetmek için kullanılan araçları tanımlamakta ve silahlı kuvvetler, sağ kanada mensup muvazzaf ve emekli askerler, gazeteciler, akademisyenler ve örgütlü suç türlerinden oluşan Ergenekon gibi gizli örgütler; yargı, medya, itirafçılar ve devlet kaynaklarını içeren bu devlet yönetimine PKK ve DTP’nin verdiği tepkileri analiz etmektedir. Devletin Türkiye’deki milliyetçi hareketleri yönetme çabası aynı zamanda Ankara’yı İran, Suriye ve Irak’la daha iyi ilişkiler kurmaya zorladı. Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimiyle (KBY) ilişkileri geliştirmek bilhassa 2008 ve 2009 yıllarında Türkiye için önem kazandı. Bu kitap, 29 Mart seçimleri ve ele alınan dönem boyunca Türkiye’nin Kürt milliyetçi hareketleri yönetme araçlarının ne ölçüde başarılı olduğu ve bunun, Türkiye’deki Kürtler ve Türkler, Türkiye ve Irak, Türkiye ve KBY arasındaki ilişkilerin geleceği açısından neye işaret ettiği ve bu ilişkilerin daha kapsamlı Ortadoğu siyasetine etkileri üzerine bir analizle sona ermektedir.

Yazar Türkçe baskıya yazdığı önsözde, "Türkiye’de devlet yetkilileri anlaşılan DTP’yi kapatmanın, Türkiye içindeki Kürt milliyetçi hareketlerini yönetme ve Irak ve Türkiye’de PKK’yi tasfiye etmelerinde yardımcı olacağını düşündüler. Ancak bu tür beklentiler, gelişen Kürt bilinci, kimliği ve milliyetçiliğini ve de Kürtlerin giderek büyüyen hoşnutsuzluğu ve Türk toplumundan yabancılaşmalarını hafifletmede de sorunlu görünüyor. 2009 yılı sonunda, önümüzdeki on yıllarda da, Kürtler ve Kürt milliyetçiliği ile Türkler ve Türk milliyetçiliği arasındaki mücadelenin ihtilaflı ve çatışma dolu olacağı anlaşılıyordu" diyor.

Li Tirkiyê birêvebirina welatperweriya kurdî, 2007-2009

Kitêba kurdologê naskirî Robert Olson a bi navê ‘’Blood Beliefs and Ballots The Management of Kurdish Nationalism in Turkey, 2007-2009 / Xwîn Bawerî û Pusulayên Dengan Li Tirkiyê birêvebirina welatperweriya kurdî, 2007-2009’’ di nav weşanên Avesta de bi zimanê tirkî (Kan İnançlar ve Oy Pusulaları Türkiye’de Kürt Milliyetçiliğinin Yönetimi, 2007-2009) derket.

Olson di kitêba xwe de polîtîkayên dewletê ên 2007-2009an û reaksiyona PKK û DTPê a li hember van polîtîkayan analîz dike. Nivîskar dibê dewleta tirk ji ber meseleya xwe ya kurdî van herdu salên dawî mecbûr ma ku pêwendiyên xwe li gel Îran, Sûriye, Iraq û Herêma Kurdistanê xweş bike û hêvî kir ku girtina DTPê, ji bo birêvebirina tevgerên millî ên kurdî û tasfiyekirina PKKê jê re bibe alîkar. Lê ev ê pêk neyê, dîmenên rojên dawî ên 2009ê nîşan didin ku kurd, ê ji sîstemê bi dûrtir bikevin.

Author: Robert Olson
Language: Turkish
Eigenschaften: "Kan İnançlar ve Oy Pusulaları"
Author: Robert Olson
Language: Turkish
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Kan İnançlar ve Oy Pusulaları"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Viewed