ZOZAN is closed - wholesale available.


In the last three years, we together made it possible to turn an idea into on of the biggest Kurdish platforms. Our gratitude goes out to each and every one of you who made it possible. Due to personal reasons, we have decided to pass on the opportunity to you so you can carry on with this legacy.
Individual orders are no longer possible. Orders already placed will be processed. Otherwise our products can be purchased at wholesale prices. Contact: https://www.zozan.com/contact

Diyarbakır 5 No’lu

Diyarbakır 5 No’lu
This product is currently not available.
Please inform me as soon as the product is available again.

€3.20 *

Prices incl. VAT plus shipping costs

Delivery time approx. 21 working days

  • ZZN10710
Diyarbakır 5 No’lu Mehdi Zana Birinci Baskı: 2004 İkinci Baskı: 2011 ISBN: 978-975-8637-83-6... more
Product information "Diyarbakır 5 No’lu"

Diyarbakır 5 No’lu Mehdi Zana Birinci Baskı: 2004 İkinci Baskı: 2011 ISBN: 978-975-8637-83-6 19.5x13, 88 sayfa

“Bir halkın evlatları amaçları uğruna hayatlarına son verme eylemine girebiliyorsa bu halkın mücadelesini hiçbir gücün durduramayacağı açıktır. Ama bugün bizler tutsağız, elimiz kollumuz bağlı, yapabileceğimiz fazla bir şey yok. Sizler bizleri öldürebilirsiniz. Fiziki olarak yok edebilirsiniz. Ama unutmamak gerekir ki bizim ölümümüzle bu dava bitmeyecektir. Bizden sonrakiler daha güçlü bir şekilde mücadeleyi sürdüreceklerdir.

Bizler inançlarımızdan ödün vermemek, düşüncelerimizin kutsallığını dosta-düşmana göstererek hayattayken sergileme kararındayız. Bize yapılanları her zaman, her yerde anlatmak çocuklarımıza, torunlarımıza söylemek, insanlık var oldukça 5 No’lu Zindanda yapılanları unutmamalarını sağlamak için, yapılanları romanlaştırmak, filme almak gibi bütün teşhir araç ve imkanlarını kullanmaktır. Bu insanlık dışı uygulamaların, cinayetlerin yakın gelecekte hesabı mutlaka sorulacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü tarihin ileriye dönük çarkını hiçbir kuvvet geriye döndüremez.”

Mehdi Zana, Diyarbakır 5 No’lu Askeri Ceza ve Tutukevi, 1983

Author: Mehdî Zana
Language: Turkish
Eigenschaften: "Diyarbakır 5 No’lu"
Author: Mehdî Zana
Language: Turkish
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Diyarbakır 5 No’lu"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Viewed