Kürdistan: Yasak Ülkeye Yolculuk

Kürdistan: Yasak Ülkeye Yolculuk
€6.50 *

Prices incl. VAT plus shipping costs

Delivery time approx. 21 working days

  • ZZN10712
İspanyolcadan Çeviren: İrfan Güler ISBN: 978-9944-382-84-7 21.5x13.5, 374 (32 sayfa foto) sayfa... more
Product information "Kürdistan: Yasak Ülkeye Yolculuk"

İspanyolcadan Çeviren: İrfan Güler ISBN: 978-9944-382-84-7 21.5x13.5, 374 (32 sayfa foto) sayfa

Manuel Martorell kitapta, Ortadoğu’daki başlıca Müslüman toplulukların mevcut dinsel, kültürel ve politik karmaşıklığını anlamak için temel şifreleri vererek genel bir panoramasını sunmaktadır. Bunun için, yirmi yıl boyunca profesyonel gazeteci olarak bölgeye yapmış olduğu gezileri rehber olarak kullanmaktadır. Avrupalılaşmış Türkiye’den başlayan geziler, İran İslam Cumhuriyeti ve Arap milliyetçisi Suriye ile devam etmekte ve krizdeki Irak ile bitmektedir.

Kürt sorunu Ankara, Tahran, Şam ve Bağdat hükümetleri için birinci derecede bir iç sorundur. Bundan dolayı, Kürdistan: Yasak Ülkeye Yolculuk okuyucuya Ortadoğu gerçekliğini en derinden anlamasına imkân verecektir. Sayfalarında dünyanın bu bölümü hakkında Avrupa’da yaygın olan önyargıları kırmak için büyük bir çaba sarf edilmekte, İslam ve politika arasındaki iç ilişki gibi büyük önemi olan sosyal konular hakkında derinleştiğinde ise tarihi bilgiler, destanlar, gelenekler, görenekler, insan tasvirleri, doğa, şehirler ve hepsinden önce “dünyanın en büyük devletsiz halkı” Kürtlerin yerleşik olduğu bölgelerdeki sayısız ve zenginleştirici kişisel hikayeler bir araya getirilmektedir.

Kurdistan: Rêwîtiyek ber bi welatê qedexe ve

Kitêba rojnamevanê îspanî Manuel Martorell ‘Kurdistan: Rêwîtiyek ber bi welatê qedexe ve‘ di nav weşanên Avesta de derket. Martorell li Îspanya rojnamevanekî naskirî ye, ez demeke dirêj e bi mesela kurdî re elaqedar dibe û berê jî kitêb li ser kurdan nivîsandine. Yekem kitêba bi zimanê îspanî a li ser kurdan jî a wî ye.

Author: Manuel Martorell
Language: Turkish
Eigenschaften: "Kürdistan: Yasak Ülkeye Yolculuk"
Author: Manuel Martorell
Language: Turkish
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Kürdistan: Yasak Ülkeye Yolculuk"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Viewed