ZOZAN is closed - wholesale available.


In the last three years, we together made it possible to turn an idea into on of the biggest Kurdish platforms. Our gratitude goes out to each and every one of you who made it possible. Due to personal reasons, we have decided to pass on the opportunity to you so you can carry on with this legacy.
Individual orders are no longer possible. Orders already placed will be processed. Otherwise our products can be purchased at wholesale prices. Contact: https://www.zozan.com/contact

Bunca Bilgiden Sonra Ne bağışlaması? - Kürdistan İzlenimlerim

Bunca Bilgiden Sonra Ne bağışlaması? - Kürdistan İzlenimlerim
This product is currently not available.
Please inform me as soon as the product is available again.

€6.40 *

Prices incl. VAT plus shipping costs

Delivery time approx. 21 working days

  • ZZN10716
Kürdistan İzlenimlerim Jonathan Randal İngilizceden Çeviren: Faysal Nerse Birinci Baskı: 2002... more
Product information "Bunca Bilgiden Sonra Ne bağışlaması? - Kürdistan İzlenimlerim"

Kürdistan İzlenimlerim Jonathan Randal İngilizceden Çeviren: Faysal Nerse Birinci Baskı: 2002 ISBN: 9758637177 21.5x13.5, 448 sayfa

Jonathan C. Randal, çeyrek asrı aşkın süredir Üçüncü Dünya’daki savaş ve iç karışıklıklarla ilgili yaptığı trajik haberlerle tanınıyor. Yıllar önce İran, İsrail, Türkiye, Lübnan ve Irak’ta ele aldığı asıl konuların bir şekilde Kürtleri ilgilendirdiğine dikkat çekerek "Orta Doğu’nun unutulmuş bu köşesine ışık tutmaya, var olmayan bir ülkeye 19. yüzyıl tipi bir yürüyüş” düzenlemeye karar verdi. Kürtler ve sorunlarını araştırmakla tam 10 yıl geçirdi.Birkaç savaş, zehirli gaz saldırıları ve sonrasında kitlesel göç. İşte Kürdistan üzerine ilk elden haberler! Orta Doğu’da politika ile diplomasinin trajik ve şoke edici bir anlatımı, 1990’lı yıllarda bir savaş muhabiri olma üzerine sürükleyici bir macera hikayesi.

General Barzani’nin Amerika’daki hazin günlerinden Öcalan’ın “İmralı süreci”ne, Hendrên Savaşından Kürt-İsrail ilişkilerine, Özal’ın “Kürt çözümü”nden Amerikan ve diğer Batılı güçlerin Kürt meselesine yaklaşımına kadar birçok konuya ışık tutan Randal, bizi Orta Doğu’daki gizli güç politikaları hikayelerine götürüyor. Kürt tarihini iyi bilmesi ile Kürt liderler, diplomatlar, bakanlar, istihbarat ajanları, savaşçılar ile gazetecilere kolay erişimi onu olayın aktarılması ve gerçeğin keşfedilmesinde eşsiz kılıyor.

“Renkli detaylar ve kişisel anekdotlarla dolu son derece ilginç bir kitap... Boyun eğmez savaşçılar olan Kürtler savaş alanında kazandıklarını hep barış görüşmelerinde kaybettiler, ama asla yılmadılar. Randal’ın anlatacağı çok enteresan bir hikayesi var ve hiç kimse bunu ondan daha iyi anlatmamıştır.”

David Fromkin

Author: Jonathan Randal
Language: Turkish
Eigenschaften: "Bunca Bilgiden Sonra Ne bağışlaması? - Kürdistan İzlenimlerim"
Author: Jonathan Randal
Language: Turkish
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Bunca Bilgiden Sonra Ne bağışlaması? - Kürdistan İzlenimlerim"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Viewed