ZOZAN is closed - wholesale available.


In the last three years, we together made it possible to turn an idea into on of the biggest Kurdish platforms. Our gratitude goes out to each and every one of you who made it possible. Due to personal reasons, we have decided to pass on the opportunity to you so you can carry on with this legacy.
Individual orders are no longer possible. Orders already placed will be processed. Otherwise our products can be purchased at wholesale prices. Contact: https://www.zozan.com/contact

Ölüm Lobisi - Batı, Irak’ı Nasıl Silahlandırdı?

Ölüm Lobisi - Batı, Irak’ı Nasıl Silahlandırdı?
This product is currently not available.
Please inform me as soon as the product is available again.

€7.50 *

Prices incl. VAT plus shipping costs

Delivery time approx. 21 working days

  • ZZN10719
Kenneth R. Timmerman Türkçe Baskıya Önsöz: Kendal Nezan İngilizceden Çeviren İbrahim... more
Product information "Ölüm Lobisi - Batı, Irak’ı Nasıl Silahlandırdı?"

Kenneth R. Timmerman

Türkçe Baskıya Önsöz:

Kendal Nezan

İngilizceden Çeviren

İbrahim Bingöl

Birinci Baskı: 2002

ISBN: 9758637266

21.5x13.5, 584 sayfa

Çöl Fırtınası Operasyonu´ndan yıllar sonra akıllarda şu sorular kaldı: Irak´ın askeri gücü nedir ve Saddam Hüseyin Körfez savaşını başlatmak için bu silahları nereden aldı´ Ne kadar silah elde etti ve elde ettiği silahlardan geriye ne kadarı kaldı´ ´Ölüm Lobisi´, Irak´ın silah inşasını ayrıntılı olarak anlatan ilk kitaptır. Kitapta bu inşanın sorumluluğunun Saddam´a silah tedarik eden Batılı Ülkelere ait olduğu canlı bir biçimde anlatılmıştır.

Kenneth R. Timmerman Irak´a defalarca seyahat etti. Irak´ın stratejik silah programlarının kontrolünü elinde tutan insanlarla mülakatlar yapmış tek Batılı muhabirdir. Timmerman ayrıca Irak´ın, kendisini önemsiz bir petrol devletinden bölgede süper bir güce dönüştürmüş tank, süpersonik avcı uçakları, kimyasal silahlar ve balistik füzelerine ilişkin satın alımlarının on beş yıllık kronolojisini tuttu. Ölüm Lobisi´nde, Irak´ın silah ve ambargoya tabi teknolojiyi satın almak için kullandığı paravan şirketler ve ticari sözleşmeler tek tek ortaya çıkarılmıştır. Bu kitapta ayrıca Irak´ın gerçek niyetleriyle ilgili defalarca yapılan uyarıları kulak ardı eden Londra, Washington, Paris ve Bonn´un suskunluk anlaşması da gözler önüne serilmiştir. Birçok silah tüccarıyla ilk elden yapılan mülakatlara dayanarak Timmerman, Saddam Hüseyin´in Batılı hükümetlerin işbirliği olmaksızın Körfez savaşına yol açmasının asla mümkün olmadığını kanıtlamaktadır. Ölüm Lobisi, dünya barışını hiçe sayan Batı´nın açgözlülüğünün gözler önüne serilmesi olduğu kadar, bu hükümetler hakkında hazırlanmış bir iddianamedir de.

Author: Kenneth R. Timmerman
Language: Turkish
Eigenschaften: "Ölüm Lobisi - Batı, Irak’ı Nasıl Silahlandırdı?"
Author: Kenneth R. Timmerman
Language: Turkish
Read, write and discuss reviews... more
Customer evaluation for "Ölüm Lobisi - Batı, Irak’ı Nasıl Silahlandırdı?"
Write an evaluation
Evaluations will be activated after verification.
Please enter these characters in the following text field.

The fields marked with * are required.

Viewed